Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Sâm Iul 20, 2019 8:36 pm

Răspunde la subiect  [ 8 mesaje ] 
O mica problema 
Autor Mesaj
Membru activ
Membru activ

Status: Neconectat
Mesaj O mica problema
Am avut o mica problema cu o comanda la domnul Petrica pe care tin sa o expun aici pentru a imbunatati calitatea acestor servicii si siguranta lor.

Ca o scurta descriere, relatez ca am comandat o husa pentru carabina si un sarpe de curatat teava pentru 223Rem. A venit coletul si nu am gasit in el sarpele, in schimb foarte incantat de husa, asa cum am mai spus si pe un alt topic. S-a jurat ca l-a pus, eu il cred ca l-a pus, dumnealui ma crede ca nu era in colet; prinde orbu' scoate-i ochii.
In urma unui schimb civilizat de mesaje am concluzionat ca as putea primi acelasi produs cu o reducere de 20 de Ron din 60; sugestia mea fiind sa impartim paguba, deci tot undeva pe acolo.

Departe de mine gandul de a asocia termenul tepar, si de instiga la un boicot; am mai avut alte doua colete de la dumnealui si totul a fos in regula. Asa cum i-am transmis si dumnealui, nu-l consider o persoana care sa se preteze la o asemenea suma.
In schimb am inteles ca este dispus sa trimita colete ramburs cu deschidere la destinatie, aviz celor care nu stiau.

Fiecare este liber sa aiba o parere.

"Oamenii mari vorbesc despre idei, oamenii mici despre alti oameni."

Joi Iul 10, 2014 12:02 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM Jabber
Membru de onoare
Membru de onoare

Mesaj Re: O mica problema
Din punctul meu de vedere, Petrica e mai presus de orice banuiala....
La cate a vandut si nu a avut nici o reclamatie , daca era pe ebay-ul nemtesc , avea bewertung pozitiv pe linie!

Joi Iul 10, 2014 12:32 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru de onoare
Membru de onoare

Nu-l starnii pe Petre ca iar incepe cu doua trei pagini de postari si face Forumul audienta mai ceva ca la Elodia ;D ;D
Nicuta,eu cred ca aceasta problema o rezolvati voi fara problema, ca nu se pune problema de tepe la Petrica !!
Este baiat fain dar intelege-l si pe el, la cate pachete trimite intr-o saptamana cu toate nebuniile pamantului mai are si el scapari ca tot omul !!
Numai bine

Joi Iul 10, 2014 1:09 pm
Membru activ
Membru activ

adrian matei scrie:
Nu-l starnii pe Petre ca iar incepe cu doua trei pagini de postari si face Forumul audienta mai ceva ca la Elodia ;D ;D
Nicuta,eu cred ca aceasta problema o rezolvati voi fara problema, ca nu se pune problema de tepe la Petrica !!
Este baiat fain dar intelege-l si pe el, la cate pachete trimite intr-o saptamana cu toate nebuniile pamantului mai are si el scapari ca tot omul !!
Numai bine

Problema e deja discutata cu domnul Petrica, avem o concluzie asupra a ceea ce s-a intamplat si masuri care sa nu afecteze increderea pentru a nu mai colabora.
Scapare mi-a garantat ca nu exista, daca avea doi serpi in 223, cred ca nu-i greu sa-i numere dupa ce a trimis unul; daca nu l-ar fi trimis erau doi in continuare :)
La teapa nu vreau sa ma gandesc, ca nu am cumparat de la un pusti de liceu care vrea sa faca rost de bani de-o bere.

"Oamenii mari vorbesc despre idei, oamenii mici despre alti oameni."

Ultima oară modificat de NicuNicuta pe Joi Iul 10, 2014 3:29 pm, modificat 1 dată în total.

Joi Iul 10, 2014 1:20 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM Jabber
Membru de onoare
Membru de onoare

NicuNicuta scrie:
adrian matei scrie:
Numai bine

Problema e deja discutata cu domnul Petrica, avem o concluzie asupra a ceea ce s-a intamplat si masuri care sa afecteze increderea pentru a nu mai colabora.
Scapare mi-a garantat ca nu exista, daca avea doi serpi in 223, cred ca nu-i greu sa-i numere dupa ce a trimis unul; daca nu l-ar fi trimis erau doi in continuare :)
La teapa nu vreau sa ma gandesc, ca nu am cumparat de la un pusti de liceu care vrea sa faca rost de bani de-o bere.

Mda !! Atunci exista o problema !
Imi pare rau !
Numai bine

Joi Iul 10, 2014 1:26 pm
Moderator
Moderator

Nici eu cred ca Petrica se preteaza la asa ceva.
Chiar daca sunt probleme de comunicare, in final se rezolva ok totul.

Joi Iul 10, 2014 3:14 pm
Membru activ
Membru activ

Avand in vedere ca are dubla cetatenie...poate la comunicare e deficitar...si iute la manie ...dar pot spune linistit ca as garanta pentru Petrica oricand!

Joi Iul 10, 2014 3:21 pm
Membru activ
Membru activ

Parerea mea despre Petrica? Un vanzator foarte apreciat si sincer, are nota 10 din partea mea. Nu cred ca a fost facut intentionat ce ai patit tu. Am facut si eu comenzi in sume mari si sincer sa fiu dupa ridicarea coletelor am depus si banii...mai rar asa ceva! Toata stima pentru el! Numai bine!

Sâm Sep 20, 2014 6:15 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 8 mesaje ]