Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mie Sep 26, 2018 9:24 am

Răspunde la subiect  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Accident Osesti-Vaslui 
Autor Mesaj
Membru activ
Membru activ

Status: Neconectat
Mesaj Re: Accident Osesti-Vaslui
bogus scrie:
nu te supara dar din definita pe care ai dat-o pare ca Laurul are dreptate
Citat:
(Persoană) cu capacități mintale foarte reduse

Ca sa te urci in masina cu arma incarcata (cartus in camera) si teava indreptata spre colegul din spate capacitatile mintale trebuie sa fie foarte reduse sau cel putin foarte amortite cu spirt Mona

Si te intrebi cum naiba a trecut testul psihologic si examenul de vanator....

Vin Noi 13, 2015 12:03 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru important
Membru important

123083006 scrie:
Bravo !Arme arcuri gheare se mai pot cumpăra.

Colecul cu probleme la frânt arma: dacă spuneai ăsta la grupa mea te trimiteam acasă.
Dacă insista ridicam problema în consiliu și stăteai ceva mai mult pe acasă 2 3 luni.

Buna seara. Pentru ca nu va cunosc nu comentez cazul. De asemeni nu comentez nici expresii ca "grupa mea" ori "te trimiteam acasa" dar daca mi se intamla mie luam pozitie.

Vin Noi 13, 2015 6:02 pm
Membru nou-nouț
Membru nou-nouț

Citat:
Se mai supara omul na !Ma obliga cineva sa port arma franta ? si cartusul in afara la semi...ai sansa sa rupi ghiara extractoare!
in ambele variante arma are de suferit.
corect ar fi ca organizatorul sa verifice (macar sa anunte )descarcarea amelor.

Tinere vanator ( numai tinerii gandesc asa) sa stii ca la o vanatoare conteaza fiecare amanunt cu privire la manuirea armei de vanatoare. De cele mai multe ori nu se intampla si continui cu greseala pana se intampla...
Domnul Dan are dreptate cand spune ca esti suspect de trimis acasa.
Te doare sufletul de o gheara extractoare sau de arcul la cuiul percutor?
Eu unul as refuza sa stau intr-un stand alaturat de tine intr-o zona cu vizibilitate redusa.

Faptul ca ai arma nu te face vanator ci modul cum gandesti ca vanator , confortul psihic si siguranta care o dai celorlalti vanatori in timpul unei partide de vanatoare. Adica il am pe x in stanga e ok il am pe y in dreapta e ok.

Tare as vrea sa te vad cum te comporti cand te ia vierul ranit in vizor si vine autobuzul peste tine. Tare as vrea...sa te intreb atunci : de ce fugeai?de ce urlai la colegi sa-l impuste? de ce nu l-ai impuscat tu? Te mai crezi vanator?

Vanatoarea nu se invata pe internet ci in teren respectand reguli ,trecand prin multe situatii complicate si asta in ani multi de vanatoare.

Lun Noi 16, 2015 10:48 am
Membru activ
Membru activ

LucianBc scrie:
Tinere vanator ( numai tinerii gandesc asa) sa stii ca la o vanatoare conteaza fiecare amanunt cu privire la manuirea armei de vanatoare. De cele mai multe ori nu se intampla si continui cu greseala pana se intampla...
Domnul Dan are dreptate cand spune ca esti suspect de trimis acasa.
Te doare sufletul de o gheara extractoare sau de arcul la cuiul percutor?
Eu unul as refuza sa stau intr-un stand alaturat de tine intr-o zona cu vizibilitate redusa.

Faptul ca ai arma nu te face vanator ci modul cum gandesti ca vanator , confortul psihic si siguranta care o dai celorlalti vanatori in timpul unei partide de vanatoare. Adica il am pe x in stanga e ok il am pe y in dreapta e ok.

Vanatoarea nu se invata pe internet ci in teren respectand reguli ,trecand prin multe situatii complicate si asta in ani multi de vanatoare.

Eu tare as vrea sa particip la vanatore cu unii de pe aici care sunt "mai catolici decat Papa"" 8) ....mai uitativa fratilor in oglinda si poate va aduceti aminte ca acum 1-5-15 ani in urma ati lasat si voi cartus in teava sau intors arma catre vecin din greseala!sau pur si simplu s-a tras ia iepurele vecinului peste cei 45%

LucianBc scrie:
Tare as vrea sa te vad cum te comporti cand te ia vierul ranit in vizor si vine autobuzul peste tine. Tare as vrea...sa te intreb atunci : de ce fugeai?de ce urlai la colegi sa-l impuste? de ce nu l-ai impuscat tu? Te mai crezi vanator?

ce legatura are sefule, mistretul suparat cu inchizatorul meu ?
si oricum din 5+1 cartuse se nimereau macar 2 in mistret sa cada! 8)

Joi Noi 19, 2015 2:15 am
Membru nou-nouț
Membru nou-nouț

Nu este atributul sefului de grupa ca dupa fiecare goana sa anunte ca trebuie sa scoti cartusul de pe teava si sa asiguri arma cand te urci in masina. Este obligatia ta sa o faci cand pleci din stand.
Sunt niste reguli sablon la vanatoare care trebuie respectate din proprie initiativa si nu cand spune cineva.
Daca acestea se respecta atunci apare siguranta celor din jur care participa la vanatoare.

Vin Noi 20, 2015 11:55 am
Membru de onoare
Membru de onoare

123083006 scrie:
...pot confirma ca unul dintre ortacii mei proaspat adus in grupa luna trecuta ...

Eu nu am inteles daca vanatorul era incepator sau era doar "proaspat adus" in grupa dvs .

Dum Dec 06, 2015 12:32 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2