Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Vin Oct 19, 2018 1:57 pm

Răspunde la subiect  [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
.416 Rem.Mag 
Autor Mesaj
Membru de onoare
Membru de onoare

Status: Neconectat
Mesaj .416 Rem.Mag
Cumpar,in conditiile legii,cartuse calibrul .416 Rem.Mag.
Tel.0722267042

Mie Mai 16, 2018 9:37 am
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru nou
Membru nou

Mesaj Re: .416 Rem.Mag
78 usd Hornady pe Midway usa.Simplu cineva le cumpara si ti le trimite.Ptr munitie nu platesti nimic la vama.

Mar Iun 05, 2018 3:08 am
Moderator
Moderator

Chiar ti le aduce postasul la usa impreuna cu o bere... :poznas:

Mar Iun 05, 2018 8:40 am
Membru nou
Membru nou

Nu stimabile domn.Te duci tu dupa ele la vama de interior sau posta vamala iar daca nu stii lasa pe altii care au facut asta sa comenteze...fara bere. Eu am scris serios aici ca sa ajut omul.

Mie Iun 06, 2018 4:37 am
Moderator
Moderator

Stimate domn, ce descrieti dumneavoastra se numeste import de munitie (in partea romana) si "cumparaturi pentru altii" (acolo, peste ocean. Ambele chestii sint ilegale in maniera descrisa de dumneavoastra.

Mie Iun 06, 2018 6:16 pm
Membru nou
Membru nou

Nu stimabile domn. Intelegi gresit. De aici in cantitati rezonabile le pot trimite oricine cu conditia de siguranta ptr transport. Adica cutie metalica . Cu specificatia ca destinatarul are in Romania cal respectiv conform legilor de la noi. Ce vrei mai legal? O sati demonstrez ca o sai trimit 4 cutii daca omul vrea. Toate cele bune.

Mie Iun 06, 2018 8:22 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Oare ce se intampla in momentul in care un roman plecat de ceva vreme in America se loveste de zidul din beton armat al lui Vio? Apar astfel de postari simpatice ale lui Nelu care desi este bine intentionat, foloseste o gandire bazata pe legile americane. Nelu tata, aici suntem in Romania unde avem altfel de legi pe partea de import arme/munitie...bune sau rele, ele trebuiesc respectate.
Partea cu incercatul de a trimite, eu te sfatuiesc sa o lasi la nivelul de a trimite 2-3 baxuri de bere Bud Light sau Coors. ;D :politia:

Mie Iun 06, 2018 11:34 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru nou
Membru nou

Salut stima si respect. Nimic de spus despre zidul de beton armat al d-ui Vio. Nu ma sperie deloc ptr ca eu sint cetatean ROMAN vanez in ROMANIA din '82 am cunoscut si cunosc legile din tara mi-am adus arme de aici inclusiv munitie si nu vad de ce stimabilul domn m-ar contrazice, doar ptr faptul ca vreau sa ajut pe cineva pe care sincer nu il cunosc decit de pe forum. Din cite vad aici esti din Oradea eu din Arad legile sint la fel ptr toti nu? De fapt stimatul moderator ptr care am o stima pina undeva ma contrazis mereu si nu vad de ce.Ok o sa demonstrez si asta si dupa ma retrag suptil de pe forum lasind loc la altii care vor sa se loveasca de "zidul de beton armat". Iar partea cu berea o lasam.Nu merita avem cu mult mai multe variante inROMANIA si net superioare celor de aici. Toate cele bune.

Joi Iun 07, 2018 3:19 am
Moderator
Moderator

Imi pare rau ca am fost inteles astfel. Mex, chiar nu aveam nevoie de acest fel de ajutor.

Am vorbit pentru ca posed arme in calibre la fel de exotice si mi-a fost imposibil sa aduc de peste ocean.
Aici politia mi-a cerut autorizatie de import din stat nonUE. Prietenul de peste ocean mi-s explicat cum e la ei sa cumperi pentru altii.
Niciun magazin n-a vrut sa auda de asta.
Asadar, dincolo de orice intepaturi (din partea mea: scuze, daca s-a inteles asa) sint la fel de interesat de o forma legala de a aduce bobite de peste ocean.

Joi Iun 07, 2018 6:41 am
Membru nou
Membru nou

Ok domnu Vio. Dacă vrei aici in Texas sint o grămada de dealeri care trimit internațional. Și culmea mai și cunosc legile noastre vamale. In ce mă privește eu mi le-am adus cu mine in avion. Nu încerca asta din California sau alte state PSD-iste. Culmea anul trecut la controlul bagajului de mâna am avut din greșeală sau naiba știe cum un glonț 30-06!!! In cala o arma 30-05. Mi sa urat drum bun bine-nțeles fără acel glonț . Asta-i TX !!

Joi Iun 07, 2018 3:08 pm
Membru nou
Membru nou

Rectific: arma era 30-06 nu 30-05 cum am scris mai sus din greșeală . Stima tuturor.

Joi Iun 07, 2018 3:13 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

nelu59 scrie:
Dacă vrei aici in Texas sint o grămada de dealeri care trimit internațional. Și culmea mai și cunosc legile noastre vamale. !!

Am aprecia mult daca ne-ai spune cateva siteuri ale acestor dealeri. Nu de alta, dar stam prost la capitolul accesorii.
Multam.

Joi Iun 07, 2018 4:00 pm
Moderator
Moderator

nelu59 scrie:
Salut stima si respect. Nimic de spus despre zidul de beton armat al d-ui Vio. Nu ma sperie deloc ptr ca eu sint cetatean ROMAN vanez in ROMANIA din '82 am cunoscut si cunosc legile din tara mi-am adus arme de aici inclusiv munitie si nu vad de ce stimabilul domn m-ar contrazice, doar ptr faptul ca vreau sa ajut pe cineva pe care sincer nu il cunosc decit de pe forum. Din cite vad aici esti din Oradea eu din Arad legile sint la fel ptr toti nu? De fapt stimatul moderator ptr care am o stima pina undeva ma contrazis mereu si nu vad de ce.Ok o sa demonstrez si asta si dupa ma retrag suptil de pe forum lasind loc la altii care vor sa se loveasca de "zidul de beton armat". Iar partea cu berea o lasam.Nu merita avem cu mult mai multe variante inROMANIA si net superioare celor de aici. Toate cele bune.

"Suptil,nesuptil" ,nicio firma nu face transport de munitii si arme pe teritoriul tarii.Adica nu sunt autorizati.

Wrangler Laredo,Mazda CX 7,Vw Golf v................

Joi Iun 07, 2018 4:35 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru de onoare
Membru de onoare

Multumesc pentru ajutor!
Am o promisiune in cateva zile si o sa rezolv problema.
Un singur lucru ma nedumireste: cum dracu am ajuns o tara de doi lei in domeniul vanatorii,sa nu gasesti tu in zeci de magazine un cartus intr-un calibru mai mare?Suni,intrebi si automat te intreaba:da ce faci cu el? la ce iti trebuie dihania asta de glont?

Joi Iun 07, 2018 5:32 pm
Membru nou
Membru nou

Omule tu trăiești acolo mai mult ca mine. Nu ți dai seama ca nemernicii ăștia sint comuniști îndrăciți ?? Auzi pistoale au voie VIP -utile iar armele de vânătoare ce sa vb. Autorizații peste autorizatii azi mâine și dacă vrei sa te culci cu nevasta o sa ceara . La 1 ian 2016 in TX poți purta pistol la vedere fără nici un permis!! Dacă vrei ascuns faci curs de 6 ore și gata povestea. Ei bine noi mergem spre est ptr ca asai treaba. Nu știu ce naiba mă mai atrage pe mine acolo.....

Joi Iun 07, 2018 7:26 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 28 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul