Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mie Oct 17, 2018 1:37 am

Răspunde la subiect  [ 3 mesaje ] 
Se sperie de focul de arma 
Autor Mesaj
Membru activ
Membru activ

Status: Neconectat
Mesaj Se sperie de focul de arma
Am o catea metis Brack sirmos [ parinti au acte de atestare a rasei] in virsta de opt luni cu care am iesit in teren [ aporteaza foarte bine] dar cind trag cu arma sa sperie . Pot sa- i fac si acte . dar merg cu ea la vinatoare si nu la expozitii. Am sa o castrez pentu ca nu vreau catei de la ea. Adevarul este ca m-am atasat mult de ea si i-mi doresc mult sa o dau pe brazda. Asa ca va rog dati-mi un sfat ce pot sa fac ?. Va multumesc mult pentru timpul acordat si pentru viitoarele sfaturi benefice. Va salut cu respect.

Vin Aug 28, 2015 6:15 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru activ
Membru activ

Mesaj Re: Se sperie de focul de arma
Credeti ca daca o leg cu lesa de centura mea si trag cu arma va dauna catelusei sau cu timpul se va obisnui? .mentionez ca asa a procedat un prieten si la el a dat roade [ ciinele lucreaza acum excelent] eu nu doresc sa o traumatizez facind acest lucru de aceia va rog cu un sfat?. Va multumesc si va salut cu respect.

Sâm Aug 29, 2015 7:04 am
Membru activ
Membru activ

Mesaj Re: Se sperie de focul de arma
Am rezolvat. Am lasat masina la mare distanta [ doi km ] de zona de vinatoatoare si am tras la gugustiuc si a aportat foarte bine recompensind-o cu bucatele de carne fiarta.Toata treaba consta in faptul ca ea nu mai poate vedea masina sa se poata ascunde sub ea. Nici nu trebuie fortate lucrurile.Va salut cu respect si se poate sterge postarea.

Sâm Aug 29, 2015 12:06 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 3 mesaje ]