Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Joi Dec 13, 2018 10:59 pm

Răspunde la subiect  [ 168 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Boncanit 
Autor Mesaj
Membru nou
Membru nou

Status: Neconectat
Mesaj Re: Boncanit
Am fost azi dimineata la panda la mistret,am ajuns la locul de panda cu paznicul si seful grupei la 4:55.La ora 5:03 am auzit un muget aproape.Nu imi venea sa cred ca este asa jos!Dupa 10 minute a inceput spectacolul!1 cerb a inceput sa boncaneasca din ce in ce mai lung si mai tare.Va zic sincer ca pur si simplu vibra padurea!!Si am lasat panda si am mers in poiana in care boncanea cu speranta ca il vedem.La'am vazut dar ca trofeu nu era mare, era batran in regres, la 12-13 ani dar la corp este cel mai mare cerb pe care l'am vazut.Plecam dimineata pe la ora 2 si mergem mai sus sa vedem daca auzim mai multi cerbi(nici porci nu iti mai trebuie cand auzi ce spectacol ofera aceste creaturi)

Dum Sep 13, 2015 7:29 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru de onoare
Membru de onoare

Concertul in toi de trei zile, alaltaieri in amiaza mare pe caldura, eram la bureti cu sotia si am auzit vreo 3, I-am provocat si a iesit o galceava de la 12.30 pana pe la 15.20.Va dati seama ca au nu am adunat prea multi bureti in timpul asta, insa am reusit apropierea la unul din cei trei, cel care era pe versantul nostru, la cca.50 m, insa nu l-am vazut, vegetatia era prea abundenta...
Aseara am iesit la observatii si am provocat unul pe care-l auzeam, am reusit sa-l vedem, era un tinerel cautator de 10 la vreo 6 kg.
De acum incepe balamucul, la noapte se raceste, vine ploaia, asa cum le place lor, festival, ce sa mai...:D

Dum Sep 20, 2015 3:14 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru activ
Membru activ

De sezon, o fimare din 2011 in Richmond Park, Londra.
https://www.youtube.com/watch?v=QcBnwGj ... e=youtu.be

"Oamenii mari vorbesc despre idei, oamenii mici despre alti oameni."

Mar Sep 29, 2015 3:54 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM Jabber
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 168 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12