Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Lun Dec 10, 2018 4:50 am

Răspunde la subiect  [ 15 mesaje ] 
Sniper211 
Autor Mesaj
Membru nou-nouț
Membru nou-nouț

Status: Neconectat
Mesaj Sniper211
Salut, ma numesc B. Ionel Gabriel, am 29 de ani, sunt de meserie Inginer electronist, de loc sunt din zona montana a jud Suceava, locuiesc in iasi unde si lucrez la o multinationala, sunt pasionat de mic de arme si vanatoare, am dobandit permisul de vanatoare in toamna lui 2012, sunt pasionat de tragerile de medie si mare distanta, sunt inebunit dupa calcule balistice, am vanat si voi vana doar mistret, celelate categorii de animile nu le pot vana din anumite motive personale.
Imi place atat vanatoarea la goana cat si panda, ador muntele, imi plac drumetiile pe munte, prin paduri sunt o persoana solitara in ciuda faptului ca nu prea gasesc parteneri carora sa le placa natura si sa o exploreze.
Iar din toamana asta astept sa imi intre pe mana urmatorul cal. si anumetikka t3 tac 300wm impreuna cu o luneta care sa imi satisfaca dorintele matematice, despre mine pot sa mai spun ca sunt o persoana multitasking si mereu imi place sa ma reprofilez sa zic asa ca un exp din sistem metric in imperial.

Sâm Sep 16, 2017 6:02 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Moderator
Moderator

Mesaj Re: Sniper211
Bine ai venit.

Wrangler Laredo,Mazda CX 7,Vw Golf v................

Sâm Sep 16, 2017 8:14 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru de onoare
Membru de onoare

Bine ai venit!
Ce reprezinta poza ta din avatar?

Dum Sep 17, 2017 3:35 am
Membru nou-nouț
Membru nou-nouț

Salut, incep prin a spune asa:
Ne nastem intr-un univers matematic si logic, inca de la nastere noastra ca oameni si pana la sfarsitul vietii primim o varsta matematica reprezenta in cifre de la 0 la N zile,ani,decenii. ne traim viata ne bucuram de viata bazandune pe sistemul matematic, daca e sa stam sa privim tot ce ne inconjoara este doar matematica, calcule si calcule, in orice avem in jurul nostru, in orice vrem sa ne exprimam fara matematica nu exista nimic, nici viata, nici pasiuni, nici evolutie.
Datorita matematiici care ne ajuta mereu sa gasim solutii sa progresam si sa ne facem viata si traiul mai usor avem nevoie de instrumente.
Asa cum inca din timpul maiasilor sau din timpul constructiilor piramidelor maestri constructori au construit ceia ce noua astazi inca nu am reusit sa inteleg cum s-a putut construi o asemenea "minune" matematica.
Daca ar fi sa continuii acest subiect as umple multe pagini, si as trezi multi carcotasi.
Dar din moment ce esti singurul care m-a intrebat acest lucru si a observat, logica mea imi spune ca nu cred ca este nevoie sa detaliz foarte multe, ci presupun ca ai pus aceasta intrebare doar sa te convinge de ceva anume.
Si sa iti raspund la intrebare:
Pentru mine asa cum am spus mai sus sunt instrumente matematice la randul lor pentru mine simbolizeaza fiecare in parte cate ceva si cu ajutorul lor reusesc sa progresez:
Echerul simbolizeaza sinceritatea si justitia intentiei, a hotararii si a operei, adica reprezinta o obligatie, o norma imuabila, un trebuie, in vreme ce Compasul semnifica hotararea, capacitatea, geniul.
Acacia (Salcamul) este simbol al nemuririi si, implicit, al credintei.
:.

Dum Sep 17, 2017 6:04 am
Membru de onoare
Membru de onoare

Bine ai venit mai little Enstein-Eminescu.
Spor la citit si la tras!
Kkt pe teava si incearca de la inceput Norma Oryx de 13 grame...am vazut ca esti mistretar! :zmotoceala: :icon_bere:

Dum Sep 17, 2017 8:14 am
Membru activ
Membru activ

Bine ai venit !

Dum Sep 17, 2017 10:02 am
Membru nou-nouț
Membru nou-nouț

Bi e ai venit !
Catare plina !
@ Mexx20_ro intrebare.... norma ecostrike ce are? De ce doar oryx? :)

Dum Sep 17, 2017 10:55 am
Membru de onoare
Membru de onoare

tudorb scrie:
Bi e ai venit !
Catare plina !
@ Mexx20_ro intrebare.... norma ecostrike ce are? De ce doar oryx? :)

Trage ecostrike vreo 3-4 ani si apoi imi spui tu ce are. Marketingul si studiu online este una si practica este cu totul altceva. La mistret prefer glontul sudat greu care descarca rapid. De vreo 2-3 ani trag doar 9.3x62 Norma Oryx de 21.1 grame si 670 m/s viteza initiala...si nu pot sa spun ca a plecat vreunul. ;) Ahh, si inainte trageam si eu Oryx de 11.7 grame din 300 wm. O sa vedem cu timpul daca ramane un calibru pt arma principala sau te vei orienta spre altceva si 300 wm ramane pe a 2 a arma. (ca sa nu spun de vanzare sau altceva).
Catare plina si spor la tras iti doresc! :icon_bere:
Respecte! :)

Dum Sep 17, 2017 12:22 pm
Membru important
Membru important

Trebuie adaptata munitia la arma si calibrul care il ai, nu arma la un tip de glont.
Oryx e intradevar super.

Dum Sep 17, 2017 2:51 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

sniper211 scrie:
Salut, incep prin a spune asa:
Ne nastem intr-un univers matematic si logic, inca de la nastere noastra ca oameni si pana la sfarsitul vietii primim o varsta matematica reprezenta in cifre de la 0 la N zile,ani,decenii. ne traim viata ne bucuram de viata bazandune pe sistemul matematic, daca e sa stam sa privim tot ce ne inconjoara este doar matematica, calcule si calcule, in orice avem in jurul nostru, in orice vrem sa ne exprimam fara matematica nu exista nimic, nici viata, nici pasiuni, nici evolutie.
Datorita matematiici care ne ajuta mereu sa gasim solutii sa progresam si sa ne facem viata si traiul mai usor avem nevoie de instrumente.
Asa cum inca din timpul maiasilor sau din timpul constructiilor piramidelor maestri constructori au construit ceia ce noua astazi inca nu am reusit sa inteleg cum s-a putut construi o asemenea "minune" matematica.
Daca ar fi sa continuii acest subiect as umple multe pagini, si as trezi multi carcotasi.
Dar din moment ce esti singurul care m-a intrebat acest lucru si a observat, logica mea imi spune ca nu cred ca este nevoie sa detaliz foarte multe, ci presupun ca ai pus aceasta intrebare doar sa te convinge de ceva anume.
Si sa iti raspund la intrebare:
Pentru mine asa cum am spus mai sus sunt instrumente matematice la randul lor pentru mine simbolizeaza fiecare in parte cate ceva si cu ajutorul lor reusesc sa progresez:
Echerul simbolizeaza sinceritatea si justitia intentiei, a hotararii si a operei, adica reprezinta o obligatie, o norma imuabila, un trebuie, in vreme ce Compasul semnifica hotararea, capacitatea, geniul.
Acacia (Salcamul) este simbol al nemuririi si, implicit, al credintei.
:.

Îți mulțumesc pentru învățăminte și lumina !
Fie că M.A.A.U să-ți călăuzească pașii pe acest Forum
Ps: nu cred că este nevoie de aceea poza in Avatar!

Dum Sep 17, 2017 5:50 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Bun venit .Frumoasa si interesanta prezentarea....Eu i-ti recomand Federal Fusion.Sunt foarte bune ,raport calitate-pret excelent.

Lun Sep 18, 2017 12:55 pm
Membru nou-nouț
Membru nou-nouț

Ce munitie recomandati pt tikka t3 tac? De exp pt poligon si munite la vanatoare?
Arma o voi folosi 50% poligon 50% vanatoare.
La arma i-am adaugat si un muzzle brake.

Lun Sep 18, 2017 9:25 pm
Membru important
Membru important

E indicat sa incerci mai multe tipuri de munitie pt a vedea care grupeaza mai bine din teava ta. Apoi alegi ce vei folosi la vanatoare si ce in poligon.
Eu folosesc la acest calibru rws ks (cu acest glont e reglata luneta) la panda/distanta si geco tm la goana. Ambele gloante merg la fel pana la 100 m din teava mea.

Mar Sep 19, 2017 6:48 am
Moderator
Moderator

Unde ziceai ca locuiesti?

Wrangler Laredo,Mazda CX 7,Vw Golf v................

Mar Sep 19, 2017 6:56 pm
Membru nou-nouț
Membru nou-nouț

Sunt din jud Suceava loc unde si vanez, dar locuiesc in Iasi

Mar Sep 19, 2017 9:04 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 15 mesaje ]