Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Vin Dec 14, 2018 1:40 am

Răspunde la subiect  [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Asociatie de vanatoare primeste membri vanatori! 
Autor Mesaj
Membru important
Membru important

Status: Neconectat
Mesaj Re: Asociatie de vanatoare primeste membri vanatori!
Si prin Sibiu circula zvon ca unele asociatii particulare ar primi membrii "pasivi", in schimbul unei sume de bani * nu stiu cat e scorul* primesti viza de membru + carnet bineinteles , dar cand vrei sa vanezi (la colective) la ei platesti o suma pe ziua de vanatoare. Eu zic ca in felul acesta sunt avantajati cei care iasa f rar la vanatoare din cauza timpului sau alte motive.
Acum multora acest subiect le pare putim cam ciudat- adica am viza OK, dar nu pot particiapa la colective numai dupa ce achit o taxa/zi de vanatoare; dar dupa ce se limpezesc putin apele de dupa "marea privatizare", iar AJVPS-URILE vor creaste usturator cotizatiile ramanand cu un numar mai mic de membrii, dupa ce noile grupe vor avea ocupate toate locurile, sa vedeti ca vor fi multi care cauta o grupa particulara ce ofera aceasta oportunitate.
Una peste alta mie mi se pare corect sa se procedeze in felul descris la cest topic, adica vanezi cat te tin buzunarele, iar platind acea "cotizatie" iti mentii bine mersi armele si daca iti ramane un banut vanezi cat te tine buzunarul.
Curios sunt daca iti da autorizatie individuala si la ce pret - de ex la o grupa autorizatie ptr tap e 500 ron. Un membru ce plateste cotizatia despre care vorbim vrea si el o autorizatie. Oare la ce pret ii va fi data lui autorizatia fata de un alt membru care plateste "cotizatia plina" si vrea si el o autorizatie la tap - sa zicem ca autorizatii sunt destule iar cei doi nu se afla la "baraj"?
Daca in ceea ce priveste autorizatiile individuale este egalitate de pret, si pe mine m-ar bate gandul sa caut o astfel de grupa.

P.S. Parerea mea este ca acest topic poate fi mutat la GENERALITATI LEGATE DE VANATOARE, pe la ARHIVA nu prea intra lumea.

Lun Mai 23, 2011 4:02 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 31 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3