Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Lun Aug 20, 2018 1:07 pm

Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Pierdut COPOI !!! rog ajutor 
Autor Mesaj
Membru activ
Membru activ

Status: Neconectat
Mesaj Răspuns: Pierdut COPOI !!! rog ajutor
Da ai dreptate e prea mult spus prieten , e o cunostiinta de a mea.
Din pacate sunt multi care se ocupa cu lucruri din aste necurate. Eu am o firma care se ocupa cu comert material lemnos(busteni) si umblu foarte mult pe teren. Nu aveti idee cati caini as fi putut lua. Nu am oprit la nici unul. Eu nu inteleg cum pot face unii asa ceva.
Mai ales ca la ai mei se vedea de la o posta ca nu sunt vagabonzi.
Mai vorbim. Am plecat(din nou) la cautari!

Lun Sep 13, 2010 2:47 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru important
Membru important

Chiar imi pare rau. Sper din tot sufletul sa-i gasesti! Stiu ce inseamna si cum se consuma starile prin care treci...

Joi Sep 16, 2010 10:37 am
Membru activ
Membru activ

Fratilor pana acum nimic!
Zeci poate sute de telefoane date pe la diverse cunostinte, orasul scotocit , sate cautate , prin paduri pe langa Lugoj , pe la porumb  si nimic pana acum. Am avut tot felul de piste pe care le-am urmat dar fara folos.
Acum 10 min am primit un telefon din parte unei fete ,cred eu dupa voce, care m-a sunat cu numar ascuns si m-a intrebat cat dau recompensa ca a vazut afisul pus de mine.Ea zicea ca nu i-a vazut dar in functie de recompensa ii cauta.I-am zis 400 euro. Credeti ca trebuia sa zic mai mult.
Exista vreo metoda sa ii aflu numarul? Poate stie mai multe si vroia sa testeze sa vada cat ia pe catei?
Oricum eu mai caut.

Joi Sep 16, 2010 4:33 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Poti afla numarul de telefon al cuiva care te-a sunat cu nr ascuns doar cu ajutorul politiei sau daca ai vreun tovaras la compania de telefon la care ai abonament.
Succes

Joi Sep 16, 2010 5:27 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru activ
Membru activ

Da am aflat ca si prin politie e dificil.Doar daca e caz penal. Nasol.
Dar tot e bine ca acceasi persoana l-a sunat pe tatal meu , ca eu nu am avut semnal aseara , si i-a dat o adresa si un numar de telefon ,unde ea a vazut cateii saptamana trecuta miercuri.
Acuma dimineata sunt pe ei. Sper sa mai fie acolo. Nici nu stiu cum sa pocedez acolo?

Vin Sep 17, 2010 6:21 am
Administrator
Administrator

Discretie, te duci si vezi locul, daca iti permite sau nu sa vezi in curte. Cel mai bine e sa intrebi vreun vecin sau copil. Eventual te duci in spate sa vezi daca nu-i tine acolo...Iti trebuie discretie in cazurile acestea, altfel daca afla ca esti pe urmele lor pot sa duca cateii in alta parte sau de frica chiar sa-i abandoneze undeva.

Vin Sep 17, 2010 7:21 am
Membru de onoare
Membru de onoare

calin_p scrie:
Da am aflat ca si prin politie e dificil.Doar daca e caz penal. Nasol.
Dar tot e bine ca acceasi persoana l-a sunat pe tatal meu , ca eu nu am avut semnal aseara , si i-a dat o adresa si un numar de telefon ,unde ea a vazut cateii saptamana trecuta miercuri.
Acuma dimineata sunt pe ei. Sper sa mai fie acolo. Nici nu stiu cum sa pocedez acolo?

Daca imi permiti un sfat...

Cand mai ai informatii sa nu le scrii aici, numai dupa ce ai ceva rezultate,  Da Doamne pozitive....sau negative
Daca "transpira" tot ce stii, nu mai ai nici un atuu..........
Iar cu asteptatul, ma rog... eu plecam cu noaptea-n cap...filam pana dimineata zona, iar dimineata pe ei si pe mama lor...
Daca vei ajunge intr-o locatie unde ai mari banuieli ca se afla cainii, doar nu-i vezi, da-le un semnal prin care sa te recunoasca....poate raspunde careva din ei...

Respecte si numai de bine....

Vin Sep 17, 2010 7:35 pm
Membru activ
Membru activ

AM GASIT CATEI ASTAZI DIMINEATA! :urrra: :icon_bere:
Fratilor va multumesc pentru intelegere ca mi-ati ascultat si mie problema si ca ati vrut sa ma ajutati.
@ZENALDIAK tot ceea ce am scris pe forum a fost dupa ce am verificat eu in prealabil , si am scris in ideea ca poate imi puteti da un sfat mai departe sau cum ar trebui sa interpretez un zvon de acel fel. Si plus ca ma gandeam ca macar aici poate nu dau de acesti "hoti" (poate e prea mult spus) de caini , si ca aici cu totii intelegem ce inseamna sa cresti un caine de mic si prin ce stari treci daca cumva iti dispare.
Nu doresc la nimeni sa treaca prin astfel de momente. Cei care nu au caini sigur nu intelegem sentimentul.
Deci cum spuneam ,am gasit cateii astazi pe la ora 11 si asta doar in urma telefonului primit cu informatiile despre persoana care ii avea de o saptamana. Vedeti ca totusi mai exista si oameni cu suflet mare.(Sa le dea Dumnezeu sanatate).
Nu am reusit sa scriu pana acum pentru ca am fost prea preocupat cu cainii prin curte.

:respect: :respect: :respect:

Vin Sep 17, 2010 10:28 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Ma bucur ca ti-ai gasit cainii. :urrra: :urrra:

Sâm Sep 18, 2010 7:02 am
Membru important
Membru important

Ma bucur tare Calin ca i-ai gasit. Ii meritai! Un gand aparte si pentru oamenii de buna credinta care te-au ajutat. :)

Sâm Sep 18, 2010 7:10 am
Membru activ
Membru activ

foarte bine ca i-ai gasit! ma bucur pentru tine. stiu prin ce ai trecut si ma bucur ca s-a rezolvat!

Sâm Sep 18, 2010 7:16 am
Membru important
Membru important

uraaaaaaaa

Savage 243win
Hoyt Intruder Compound 70lbs
Hoyt Gamemaster II

Sâm Sep 18, 2010 7:49 am
Membru activ
Membru activ

In sfarsit pot si eu dormi linistit ca ii am din nou in curte.
Respecte pentru toti care mi-au fost alaturi. :urrra:

Sâm Sep 18, 2010 11:41 pm
Membru important
Membru important

calin_p scrie:
AM GASIT CATEI ASTAZI DIMINEATA! :urrra: :icon_bere:
Fratilor va multumesc pentru intelegere ca mi-ati ascultat si mie problema si ca ati vrut sa ma ajutati.
@ZENALDIAK tot ceea ce am scris pe forum a fost dupa ce am verificat eu in prealabil , si am scris in ideea ca poate imi puteti da un sfat mai departe sau cum ar trebui sa interpretez un zvon de acel fel. Si plus ca ma gandeam ca macar aici poate nu dau de acesti "hoti" (poate e prea mult spus) de caini , si ca aici cu totii intelegem ce inseamna sa cresti un caine de mic si prin ce stari treci daca cumva iti dispare.
Nu doresc la nimeni sa treaca prin astfel de momente. Cei care nu au caini sigur nu intelegem sentimentul.
Deci cum spuneam ,am gasit cateii astazi pe la ora 11 si asta doar in urma telefonului primit cu informatiile despre persoana care ii avea de o saptamana. Vedeti ca totusi mai exista si oameni cu suflet mare.(Sa le dea Dumnezeu sanatate).
Nu am reusit sa scriu pana acum pentru ca am fost prea preocupat cu cainii prin curte.

:respect: :respect: :respect:

Eu te inteleg-am pierdut un ciine de valoare nu l-am aflat niciodata.
Poate o sa ne poti povesti cindva cum ai recuperat cateii.Cum s-a justificat persoana unde erau .

Ultima oară modificat de drxvet pe Dum Sep 19, 2010 12:01 am, modificat 1 dată în total.

Sâm Sep 18, 2010 11:50 pm
Membru important
Membru important

:urrra: ma bucur pentru tine si pentru ei

Dum Sep 19, 2010 10:59 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.   [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul