Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mar Iun 19, 2018 12:42 am

Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Pierdut COPOI !!! rog ajutor 
Autor Mesaj
Membru important
Membru important

Status: Neconectat
Mesaj Pierdut COPOI !!! rog ajutor
Un prieten din Lugoj a pierdut doi copoi si ne roaga sa dam de stire daca auziti ceva
Un mascul si o catea
Mascul (Ares) are o pata alba pe piept si este de talie mai mare, avea o zgarda rosie la gat
Femela (Diana) are pieptul maro si avea o zgarda metalica

Daca prindeti un fir sunati la nr 0724553133 - Calin (e colegul nostru de pe forum @calin_p)

O sa ajunga si el maine sa puna si poze cu copoii

SE OFERA RECONPENSA !!!

Savage 243win
Hoyt Intruder Compound 70lbs
Hoyt Gamemaster II

Mar Sep 07, 2010 10:25 am
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Moderator
Moderator

Mesaj Răspuns: Pierdut COPOI !!! rog ajutor
Ii gasiti la postarea 1105.

http://www.vinatoare.ro/index.php/topic ... #msg187641

Mar Sep 07, 2010 1:14 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Administrator
Administrator

Status: Conectat
Acestia sunt cateii mei , sunt frati si au un an si doua luni.
[img width=800 height=600]http://i906.photobucket.com/albums/ac261/calin_p/14122009299.jpg[/img]
Arres
[img width=800 height=600]http://i906.photobucket.com/albums/ac261/calin_p/DSC04757.jpg[/img]
[img width=800 height=600]http://i906.photobucket.com/albums/ac261/calin_p/DSC04643.jpg[/img]
Diana
[img width=800 height=600]http://i906.photobucket.com/albums/ac261/calin_p/DSC04636.jpg[/img]
[img width=800 height=600]http://i906.photobucket.com/albums/ac261/calin_p/DSC04659.jpg[/img]

Mar Sep 07, 2010 1:18 pm
Membru activ
Membru activ

Multzumesc mult de ajutor.
Nu am ajuns mai repede sa pun poozele pentru ca am fost in concediu si nu aveam la mine nici o poza cu ei.
Daca aude cineva ceva despre ei rog sa ma sune. Ofer recompensa. Cateii s-au pierdut in Lugoj si stiu ca au fost luati de cineva cu o masina rosie , cam asta stiu momentan de la niste copii care s-au jucat cu ei si pe urma cand au plecat acasa au vazut cum a venit o masina rosie cu nr de timis dar nu stiau numarul exact din care au coborat doi tipi si i-au luat.
Daca auziti careva din judetele invecinate Caras, Hunedoara, Arad  , ceva contactati-ma.
Cateii i-am crescut de mici si au mai mult valoare sentimentala decat valoare in teren pentru ca nu au fost scosi.

MULTUMESC INCA O DATA!
:icon_ajutor:

Mie Sep 08, 2010 10:48 am
Membru activ
Membru activ

Am ceva informatii mai proaspete ca ar exista posibilitatea sa fie dati prin Hunedoara. Va rog pe cei din zona daca auziti ceva sa ma sunati .Ofer recompensa!
Va multumesc si o sa revin cu alte informatii cand am!

Joi Sep 09, 2010 10:00 am
Membru important
Membru important

Calin,sper din tot sufletul sa-i recuperezi.Nu cred sa fie vreun membru pe acest forum care sa primeasca  recompensa ,cu siguranta cei din zona HD te vor ajuta. :respect:

Joi Sep 09, 2010 10:07 am
Membru important
Membru important

Nimic nou?

Vin Sep 10, 2010 11:56 am
Membru activ
Membru activ

De cate ori deschid acest topic si vad pozele simt ca nu mai am aer, ca sa nu spun cand vad curtea sau pe nevastamea ca se uita prin curte cu jale. Dar asta este.
Ce pot sa va spun este ca am mers la toate indiciile pe care le-am avut , ba am fost sipana la oameni in curte dar nimic pana acum.Tind sa cred ca pista care am avut-o cu masina vazuta pe langa o padure cu cainii descrisi de mine era falsa. Oricum diseara sau maine dimi ma intalnesc fata in fata cu tipul care zicea ca a vazut masina pe acolo.Pana acum am vorbit doar prin intermediari.Singura piesa din tot puzle-ul asta care se potriveste este masina(dacia) rosie care o fost vazuta de copii care s-au jucat ultima data cu ei duminica seara si tot masina rosie vazuta la padure. Dar ce pot sa spun este ca masini(dacii) rosii sunt multe dar nici una cu afis de vanzare , parca a intrat in pamant.
In 15 min plec din nou sa mai caut. Am cautat in oras, sate din jur , padurarii din zone pe la padure si nimic pana acum.
Sper din tot sufletul sa ii gasesc sau macar sa fi ajuns la cineva acre sa aibe grija de ei macar cum am avut eu.
O greseala am facut ca nu le-am pus microcip.
Daca auziti ceva contactati-ma va rog.

Dum Sep 12, 2010 3:26 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Imi pare sincer rau!
Sper din toata inima sa-ti gasesti cainii.....

Dum Sep 12, 2010 4:45 pm
Administrator
Administrator

Cu microcipul nu rezolvi nimic. O poza, declaratiile vecinilor ajung. Microcipul nu-l citeste aparatul decat de la max 30 cm. E ciudat ca au disparut amandoi....fiind tineri este posibil sa-i fi luat cineva, cateii fiind fara experienta. Totusi, poate ne povestesti ziua in care au disparut, poate se leaga ceva....

Dum Sep 12, 2010 10:21 pm
Membru activ
Membru activ

Au disparut duminica trecuta(5 sept) in jurul dupamiezii , pe la 6 au descoperit angajatii mei ca lipsesc. Ei au fost dusi la mine la firma unde peste zi era tatal meu cu ei,dar duminica nu. Dimineata a fost de le-a dat de mancare si au fost lasati sa alerge pe langa hale dupa care au fost inchisi in tarc , de unde au reusit sa iasa. Pe la pranz au fost vazuti de catre o cunostinta de a mea care venea de la biserica in cartierul unde locuiesc parintii mei si chiar i-a zis nevestii ca cineva si-a pierdut 2 caini de vanatoare dar nu se gandea ca sunt ai mei(asta i-a povestit tatalui meu) , pe urma pe la 4 au fost vazuti inapoi pe langa firma de catre vecinii mei din spatele firmei si pe urma din nou in cartier la parintii mei unde niste copii s-au jucat cu ei ba mai mult un prieten de-al meu si el vanator care pleca la sat a dat dupa ei sa plece de acolo pana si-a bagat el catelul in masina si a vrut sa ii bage in curte si sa il sune pe un prieten de-al meu tot vanator sa vina sa ii ia dar nu l-a lasat nevasta.Au urmat cautari de catre tatal meu cu angajatii lui dar nimic. A doua zi i-a intalnit pe copii care s-au jucat cu ei si i-au zis ca ar fi fost luati de catre o masina rosie(dacie) din care au coborat 2 barbati. Asta e episodul ce s-a intamplat pana sa aflu eu de la tatal meu ca au disparut , si sa alarmez pe toata lumea pe care o cunosc.
Miercuri cand am venit am plecat sa lipesc afise cu ei si m-am intalnit cu un neam de-al meu ce lucreaza la ocolul silvic ca sef la paza ,care a fost alertat de catre seful lui(prieten de-al meu). El mi-a zis ca intre 2 sate din apropierea Lugojului , duminica seara a fost vazuta o dacie rosie , oprita pe camp , cu 2 barbati si cu un caine care semana cu descrierea facuta de mine.
Au urmat cautari ale respectivei masini dar nimic parca a intrat in pamant. Adtazi am aflat ca era combi si ca in unul din satele din jurul de unde au fost vazuti 2 caini noi la cineva dar din care unul e "rosu".
O sa merg mai tarziu pana acolo si pana la un tip care stiu ca se ocupa cu treburi din astea urate cu caini sa ii spun ca vreau sa cumpar 2 copoi.
Poate aflu ceva nou.

Lun Sep 13, 2010 2:21 pm
Administrator
Administrator

Masina rosie merita atentie maxima. Daca aveti centru de ecarisaj in oras n-ar fi rau sa te duci si pana acolo.

Lun Sep 13, 2010 2:25 pm
Membru activ
Membru activ

Am fost si acolo de vreo doua ori.
O sa fac plangere la politie ca altfel nu pot verifica toate masinile care au terminatie DRM , pe care o stiu ca o avea masina vazuta la padure.
sper pana diseara sa aflu mai multe.

Lun Sep 13, 2010 2:31 pm
Membru activ
Membru activ

Cel mai nasol e cand dai de cate unul care iti spune "pe aia nu ii mai gasesti in veci" sau " cainii nu mai sunt in zona , nu ii mai gasesti" pe aia imi vine sa ii strang de gat. Dar eu sper sa ii gasesc  , sau cel putin asa simt.

Lun Sep 13, 2010 2:39 pm
Membru important
Membru important

Calin,nu vreau sa insinuez nimic,dar la noi in zona,daca un vanator gaseste un caine de vanatoare,il prinde si apoi anunta vanatorii  din grupele alaturate.Poate asa ar fi trebuit sa procedeze si "prietenul"tau.Sper din tot sufletul sa-i gasesti,apoi sa-ti anunti si PRIETENUL.

Lun Sep 13, 2010 2:42 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.   [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul