Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Lun Iun 25, 2018 3:50 am

Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
cross67- un forumist de care trebuie sa ne ferim 
Autor Mesaj
Membru de onoare
Membru de onoare

Status: Neconectat
Mesaj Răspuns: cross67- un forumist de care trebuie sa ne ferim
arash scrie:
Acu ma bag si eu ca musca in zama si intreb care parte din regulamentul forumului nu a respectat-o pentru a lua ban. Cat de corect a fost sau nu in viata de zi cu zi e una si respectarea regulamentului e alta. Sau regulamentul asta nu este pentru toti?

Arash, mai citeste LaFontaine dragule, sa te dumiresti.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!

Mie Feb 18, 2009 7:38 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru de onoare
Membru de onoare

Ce sa zic... Ma bag si eu in discutie,sper sa nu deranjez... As vrea sa dau un sfat din experienta. Nu mai luati produse si alte fripturisme pentru diverse evenimente. Incercati sa luati bani. Astea nu sint sponsorizari, sint "sponsorizari". Am facut citeva sute de sponsorizari in profesia mea si am intilnit numeroase cazuri de "facut parte" cind nu erau bani in cont ci tot felul de obiecte, etc... Chiar daca iei de la producator ceva, gaseste un distribuitor care sa ti le faca banutzi. Este mai bine asa...

Si am rugamintea sa stergeti acest topic de urgenta!!! Din mai multe motive...

Mie Feb 18, 2009 10:02 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Moderator
Moderator

In cazul despre care se discuta, produsele au fost de bun augur(multumim Vinexport).
Daca luam bani ar fi trebuit sa cumparam vin ;D
In plus avantajele obtinute din inchirierea spatiului de pe forum(reclama), au fost folosite de catre toti forumistii prezenti la intrunire(multumim administratorilor). :respect:

Ma rog, data viitoare probabil se va negocia direct.

Mie Feb 18, 2009 10:33 pm
Moderator
Moderator

Old Surehand scrie:
Si am rugamintea sa stergeti acest topic de urgenta!!! Din mai multe motive...

Ar fi bine sa le si stim, macar pe privat.

Joi Feb 19, 2009 2:05 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

cateodata imi este rusine de rusinea altuia -asa ceva nici daca muream de foame nu faceam -asa am fost invatati sa ne furam caciula singuri -Doamne apara si pazeste de asemenea specimene -PACAT MARE PACAT :icon_frown:

Joi Feb 19, 2009 2:42 pm
Membru activ
Membru activ

Seara dupa vanatoare. Masa intre camarazi vanatori, bautura, chef, muzica, bucate pe alese, probabil cam cum a fost la intalnirea voastra... La un moment dat, unul dintre cainii satui dupa ce ingurgitasera tot ce le aruncau vanatorii, scapa un partzzzzz de zile mari si impute crunt nu doar coltzul in care dormea, ci toata atomosfera...
- scoateti javra afara!
- afara cu potaia!
- mars, jogodie!
si cate si mai cate ocari si suturi trase in posteriorul cainelui, dat de urgentza pe usa afara...
"Stati, opriti-va!" - tuna vocea starostelul vanatorilor. "Lasati-l aici, sa-i puta si lui!!!!!!"
Din "fericire", lui cross67 o sa-i "puta" gestul reprobabil la care s-a pretat chiar si acum, dupa ce a fost banat; poate o sa se si rusineze?...  :tzeapa:... :haha:

PS: apreciez rolul "educational" pe care il dobadeste acest forum.

Joi Feb 19, 2009 3:25 pm
Administrator
Administrator

o soarta care si-o merita....
si-a facut-o cu mana lui

Joi Feb 19, 2009 3:38 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM WWW
Moderator
Moderator

Interesanta opinie. Sper si eu sa-i puta de sa-i cada nasul. Pardon, la mincinosi le creste lung.

Joi Feb 19, 2009 3:39 pm
Membru activ
Membru activ

Dupa aproximativ o jumatate de an, mai apar si eu pe aici !!! Postez acum si aici, pentru ca topicul i-mi aminteste de cativa forumisti care au spus la vremea aceea acelasi lucru despre mine. Nu ca i-as fi inselat cu ceva anume, ci pentru ca pur si simplu savarsisem un delict de opinie !
Timpul a trecut, lucrurile s-au asezat, triajul forumistilor a fost hotarator si este foarte bine!
Referitor la cross as vrea sa spun si eu ceva, fara a ma transforma in aparator sau acuzator, pt niciuna din parti.
Unul din cei mai pisicheri vanatori pe care ii cunosc, spunea despre milionarii de carton, el comunist convins fiind: ,,Do'me, unii mananca bani si fac cacat...Altii mananca cacat si fac bani". Acest lucru se intampla si cu cross.Este un tip comun multora din aceasta societate, tara sau cutume prin care poti castiga un ban. Scopul este de a face rost de bani din orice si oricum. El nu a gresit cu nimic...A facut o tranzactie...A luat dintr-o parte si a dat in alta ( oprindu-si comisionul, cam mare, ce-i drept - 52-53%) ;).
Singurii care pierd sunt administratorii site-ului, care conform contractului de publicitate trebuie sa posteze banner-ul, practic la jumatate de pret.
Pana una-alta...Mare atentie la neatentie !

Joi Feb 19, 2009 7:53 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Sia oprit comision?  :nervos: Asta a furat si a mintit! Daca vroia comision trebuia sa spuna ca firma da 420 de sticle de vin si el tine pentru el 220 comision si nu sa minta ca firma a dat numai 200 de sticle. Dar ce ma deranjaza cel mai mult este faptul ca a venit la Fagarasi sa distrat alaturi de noi nea rinjit la fiecare in fata si a facut pe marele domn, ce mai caracter de curva.

Ími ieste clar ca cu ultima propozitie am incalcat regulamentul forumului si bine inteles ca o sa akcept pedeapsa fara nici un comentariu  :respect:

Joi Feb 19, 2009 10:42 pm
Administrator
Administrator

Nu o consideram o pierdere personala, pentru ca totul era pentru forumisti. O consideram o fapta care nu trebuia facuta unei colectivitati... :( :nu: :nu: :nu:

Joi Feb 19, 2009 10:44 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Pai ai cam pus degetul pe problema. Dintr-o adunare a forumistilor am ajuns sa avem atitudini foarte subiective care sigur ca au o aplicabilitate proportionala cu "fonctia".
Dupa cum arata problema, mie mi se pare o activitate de intermediere intre o societate care vrea ceva si una care ofera ceva..... Angajarea unei firme de publicitate nu e cu mult mai diferita.

In anumiti termeni actiunea poate fi definita ca reprobabila, dar considerand ca a avut loc in scump iubita Romanie unde 99% din cei ce au bani mai multi decat dau pe chirie/mancare - au obtinut numitele profituri din afaceri/speculatii , eu nu as fi asa categoric in termeni. Poate vrea omul sa deschida o crama.
Familia Kennedy asa a inceput  :new_dracusor:

Inteleg frustrarea celor "pagubiti", dar actiunea de banare este nejustificata in concordanta cu regulamentul....
Regulamentul insa se poate modifica, pentru a include si actiuni de genul asta, precum si imposibilitatea de a obiecta in vre-un fel la pozitiile luate de administratie. (asta din urma este propunerea mea, ca sa dam o forma acestei imunitati virtuale de care se bucura unii "mai cu trecere").

@ Administratie.... mai bine-l lasati si pe Pangica sa scrie. La fel si pe Razvy. Serios. Se pare ca in cautarea asta nebuna de "tradatori" si "dusmani ai site-ului" se face greu distinctie intre adevaratul inteles a cuvintelor  de mai sus si prieteniile ocazionale cu diversi "inlesnitori de servicii".  Val si Razvy macar au o pozitie certa care va vor putea ajuta sa redefiniti albul de negru, si prietenii de profitori.

Parerea mea - si mi-am castigat dreptul la ea.

ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!

Vin Feb 20, 2009 4:23 am
Administrator
Administrator

Victor si Eltorro, voi nu ati inteles....
Firma de vinuri, cu buna credinta,ne-a dat pt noi(intalnirea forumistilor) 420 sticle.......PT NOIIIIIIIIIII
Nicusor mi-a spus ca a primit doar 200, a mintit chiar de la bun inceput si a continuat in minciuna chiar si cand aveam eu hartia in mana, si a mai dat si un raspuns de toata frumusetea dupa demascare....
Greseala mea e, ca am avut incredere in el.......in general in oameni.......mai ales in vanatori
unii nu fac diferenta intre o colaborare si afacere.....

In legatura cu pedeapsa primita de Cross, a fost si este decizia mea......am mai spus-o undeva, nu vroiam sa fac un sondaj public, sa-i dau atata atentie
si cu asta am terminat
P.S chestia ce o fac acuma cu el, adik un topic dedicat lui......vreau sa il fac sa se simta si el cum m-am simtit si eu la aflarea adevarului, vreau sa stie toata lumea ..... si e doar inceputul......
Nu-l mai luati in brate ca deja s-a dus dincolo la Pangica si e activ de numa.Le mai trage o teapa si isi mai cumpara o luneta si o arma

Ultima oară modificat de Anonymous pe Vin Feb 20, 2009 9:10 am, modificat 1 dată în total.

Vin Feb 20, 2009 9:06 am
Membru important
Membru important

Vazand ca inca se face atata taraboi pe seama organizarii acelei intalniri de la Fagaras si a unora din organizatori,nu ma pot abtine:
Abia acum imi dau seama din a cui cauza cei care au achitat avansul pentru participare,dar ulterior (inainte cu cateva zile de intalnire)au anuntat ca din motive obiective nu mai pot participa,nu si-au mai primit banii inapoi.Astia cred ca au fost adevaratii sponsori.Dar n-am vazut multumiri sau topic separat pt. ei :new_dracusor:
P.S. Parca a mai zis cineva chestia cu aruncatul pietrelor :fumez:

Vin Feb 20, 2009 9:24 am
Administrator
Administrator

vmpaul, sunt sigur ca ai fost in strainatate sau ai fost nevoit sa iti faci o rezervare in avans la vreun hotel. Peste tot sunt anumite conditii, in care primesti banii doar daca anunti cu un numar de  zile inainte retragerea si nu-i primesti toti. Ca sa iti spun un lucru, pe care de altfel sunt sigur ca l-au explicat la timpul potrivit colegii mei, la hotel initial am fost nevoiti sa achitam suma INTEGRALA : cazare+masa pentru TOATA LISTA. Adica si pentru cei retrasi cu cateva zile inainte si cu cei care nu au ajuns pe ultima 100 de m. Pentru ca deja la hotel au fost anuntate un numar de X persoane. Au motivat ca s-au facut deja meniuri, au refuzat alte persoane din afara grupului pentru cazare...etc... Asa ca daca ai vreo plangere te rog sa o adresezi Hotelului, care din pacate nu este in proprietatea siteului sau vreunuia care s-a ocupat de organizare. DAR, vad ca dupa atata timp nu ai inteles aceasta problema, siteul www.vinatoare.ro este dispus sa iti plateasca banii care i-ai pierdut pentru avans. Asa ca asteptam un PM cu datele contului!

Vin Feb 20, 2009 9:33 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.   [ 53 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul