Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mar Iul 17, 2018 5:30 pm

Răspunde la subiect  [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Procentaj castig/pierdere al armelor 
Autor Mesaj
Membru de onoare
Membru de onoare

Status: Neconectat
Mesaj Re: Procentaj castig/pierdere al armelor
Soimu scrie:
OMERTA scrie:
cimpeanu marian scrie:
te adresezi in scris cu o petitie la Corpul de Control al IGPR si al MAI, trimiti spre stiinta Directiei Arme din IGPR si catre DIPI, vei primi raspuns in max 30 de zile. S-au trimite catre Secretariatul General al MAI care au un serviciu specializat de petitii si vei primi sigur un raspuns.
Daca in procesul verbal de cotrol s-a specificat clar ca armele sunt tinute conform legii, cum au ajuns ei la concluzia de braconaj? stiu ca daca esti invinuit pentru braconaj trebuie sa aiba obiectul.
Cred ca ai vecini cumsecade prin zona care tine la voi.

1)Momentan corpul de control nu are ce sa faca
2)Prima sesizare se face la serviciul control al Ipj Dambovita si la BAESP Dambovita sa iti comunice ce si cum
3)Toate sesizarile facute catre control ajung tot la Ipj Dâmbovița chiar daca faci la corpul de control al mai,la corpul de control al igpr,toate sunt declinate spre competenta la Ipj
4)Poti face la DAESP IGPR
5)DIPI ce este???Oare o fi DGIPI????
6)Daca esti patat nu ai sanse de castig!
Posteaza si tu cate o copie dupa procesele verbale sa vedem exact despre ce este vorba!
Nu ai datele omului de curte?Oare cum poti tine un om de curte fara sa ai datele lui??????

Nu-l cunosc atat de bine doar pe numele Remus si atat pentru ca il tineam de mila de vreo cateva luni ca nu avea unde sa doarma iar acum nu am de unde sal mai iau am tot incercat sal gasesc pe unde a mai stat inainte la unul si la altul dar nici urma de el ... o sa scanez si o sa atasez copie de pe procesul verbal .

Sefu fara suparare!
Asta este cusuta cu ata alba rau de tot!
Nu ai cum sa tii un om in curte fara sa stii nimic despre el sau ceva date!

Te-am rugat sa postezi si tu o copie dupa acele procese verbale!
Poti sterge datele tale!
Daca intradevar exista acele procese verbale!

Lun Sep 23, 2013 7:10 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru de onoare
Membru de onoare

Pana la urma si baietii de la BAESP trebuie sa-si justifice salariile nu?!? Si ce ma rog ati vrea sa faca sa umble pe coclauri cu o amarata de masina sa-i prinda pe adevaratii braconieri???E mai comod asa ; suna un cretin , comvorbire inregistrata ,etc si gata dosarul! :politia:

Lun Sep 23, 2013 8:48 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Ai dreptate dar in cat timp ?S-ar putea ca bietul om sa faca numai goana sezonul asta! :icon_bere:

Lun Sep 23, 2013 9:21 pm
Membru activ
Membru activ

maine am sa postez si procesele pentru ca am fost prea ocupat si nu am scaner acasa.

Mar Sep 24, 2013 9:03 pm
Membru activ
Membru activ

Soimu scrie:
maine am sa postez si procesele pentru ca am fost prea ocupat si nu am scaner acasa.

Merge si cu poza cu telefonul, eventual...

Mie Sep 25, 2013 8:15 am
Membru de onoare
Membru de onoare

crysst scrie:
luci_draghici scrie:
Ai dreptate dar in cat timp ?S-ar putea ca bietul om sa faca numai goana sezonul asta! :icon_bere:

Asta e scopul lor......din pacate, justitia , cel putin in cazul meu a fost oarba la abuzurile lor.....dar viata merge inainte iar speranta moare ultima.....pana nu vor plati cu functiile abuzurile facute, din pacate acestea nu vor inceta.

Si cazul tau cum sa rezolvat??? Sau nu !/!

Mie Sep 25, 2013 10:15 pm
Membru de onoare
Membru de onoare

Sti ce mi-a zis ultima amanta: speri'mata da'speri degeaba!!! ;D ;D :icon_bere: :icon_bere:

Mie Sep 25, 2013 10:24 pm
Membru activ
Membru activ

.

Ultima oară modificat de Soimu pe Joi Sep 26, 2013 8:39 am, modificat 1 dată în total.

Mie Sep 25, 2013 11:08 pm
Membru activ
Membru activ

Am pus cu nume cu tot si toate datele pentru ca nu cred ca as avea nimic de ascuns si nu stiu de ce as ascunde sper sa nu fie vreo problema.

Mie Sep 25, 2013 11:16 pm
Membru activ
Membru activ

Soimu, o problema este in cea ce priveste incalcarea Legii 677/2001 privind prelucrarea datelor cu caracter persoanal, nu stiu in ce masura ai acordul tatalui tau de face publice date de identificare....

La procesul-verbal incheiat la fata locului eu nu vad nici un nr de inregistrare, sunt simple foi volante cu cateva semnaturi indescifrabile, nu am vaz sa se faca referire la auto, la faptul ca a fost condus de o alta persoana....sunt f multe lacune, in ce baza s-a intcomit dosarul penal?

Joi Sep 26, 2013 8:04 am
Membru activ
Membru activ

in procesul-verbal nr 2 ce sa inteleg ca politia a sigilat arma in hartie si a lasat-o la domiciuliul tau? ca acolo jos scrie AM PREDAT, deci arma a fost atuncea ridicata? in data de 21.04.2013? sau mergem la instiintarea din 06.06.2013 cand iti recomanda sa fie predata la un armurier?

este o nebuloasa ....in tot procesul asta tu ai angajat un avocat?

cine este Remus de la Bacau, poate iti trage o amenda si politia din localitate ca l-ai tinut fara forme legale...

Joi Sep 26, 2013 8:14 am
Membru activ
Membru activ

primele doua sau completat in seara cand sa ridicat arma au ambalato pentru expertiza si au luato si tata a semnat ca a predato. daca e problema cu datele scot pozele si le sterg numele ... ?

Joi Sep 26, 2013 8:29 am
Membru de onoare
Membru de onoare

cimpeanu marian scrie:
Soimu, o problema este in cea ce priveste incalcarea Legii 677/2001 privind prelucrarea datelor cu caracter persoanal, nu stiu in ce masura ai acordul tatalui tau de face publice date de identificare....

La procesul-verbal incheiat la fata locului eu nu vad nici un nr de inregistrare, sunt simple foi volante cu cateva semnaturi indescifrabile, nu am vaz sa se faca referire la auto, la faptul ca a fost condus de o alta persoana....sunt f multe lacune, in ce baza s-a intcomit dosarul penal?

:)))))))))))))))))))
Asta este cea mai tare faza!
Cine a prelucrat datele tatalui?????
Inainte de a scrie ceva anumiti forumisti ar fi mai ok intai sa rasfoiti legea si dupa aceea sa faceti afirtmatii!

Dum Sep 29, 2013 12:30 pm
Membru activ
Membru activ

Bună ziua dragi colegi forumiști. Din păcate sau spre ghinionul meu nimic nu sa rezolvat si incă sunt fără arme , si nici un răspuns concret nu am primit de nicăieri.
Avocatii schimbati intre timp mi-au răspuns că dosarul e la parchet amestecat printre miile de alte dosare si că sunt putini procurori care se ocupă de ele.
Peste câteva luni se face 5 ani de cand am intrat in problema asta si am permisul de port armă incă suspendat. Specific că invătat de către unul din avocati am trimis 2 3 cereri la parchet unde am cerut sa stiu situatia dosarului si solutionarea dar nici un răspuns. Ce mai pot face ? Cum pot să mai actionez ? Poate totusi cineva a mai trecut prin asa ceva si poate să imi dea o mână de ajutor . O zi bună in continuare vă doresc :respect: :respect: :respect:

Dum Dec 17, 2017 4:28 pm
Membru activ
Membru activ

Exista un termen limita pentru dosarele asemanatoare cu al meu ? Am auzit ceva de 5 ani care ori se solutioneaza ori se claseaza. Exista cineva care este in domeniu si ma poate lamurii ? Va multumesc !

Vin Mar 23, 2018 3:09 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 33 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul