Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Sâm Iul 21, 2018 5:12 pm

Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Copoii rosii 
Autor Mesaj
Membru important
Membru important

Status: Neconectat
Mesaj Re: Copoii rosii
bila scrie:
Imagine

Cainele din poza este mascul sau femela?

Mar Noi 01, 2016 9:54 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru activ
Membru activ

BILA , tre sa ne imprietenim pe facebuck. Sa ramanem in contact poate facem o monta de rosii. A mea are 6 luni si deja am scos o cu echipa si sunt tare multumit . e mai apriga decat fratii ei a plecat cu porcul si latra pe urma.

Mie Noi 02, 2016 1:33 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru activ
Membru activ

Cipri, cainele din poza, este mascul,chiar azi are 2 ani si cu toata strangerea de inima, il scot la vanatoare.Zic strangere de inima, pentru ca m-a pus mama lui michiduta, sa scot la vanatoare, caini pe care i-am oprit pentru,,matca,, si acum regret.Inca este multa vegetatie si mistretii sunt foarte agresivi.Am avut mare noroc, ca inca mai sunt in viata, dar facuti franjuri de vieri,cel mai rau a fost o femela,femurul scos afara,coaste rupte si scoase afara.Noroc mare am avut ca a putut sa se tarasca pana la standuri si am gasit-o,am dat repede haine jos de pe mine si am impachetat-o strins,iar in 30 de minute, un prieten a si ajuns in padure pentru tratament.Sa ales sarmana cu coaste extirpate acolo in padure pe o foaie de cort.Unul dintre cei mai mari doctori cardeologi pe care ii are Romania a asistat la operatie, stand in genunchi pana la gata,nu ia dat multe sanse ,spunand ca asa ceva trebuie facut in laboratoare de specialitate.Pot sa multumesc la Dumnezeu, pentru ca in doua saptamani, o sa mearga iar la vanatoare,de acum inainte, doar asta o sa mai faca,dar mai am altii care vor duce ,,linia,,mai departe.Eu nu am inca caini consacrati cum au altii,inca sunt intr-o perioada de selectare si testare dar sunt multumit, ca sunt pe un fagas bun.

Joi Noi 03, 2016 9:41 am
Membru activ
Membru activ

Anymax asa facem!dar eu nu am facebuk,dar au copiii.Eu doar acest forum despre copoi, il am in cap si-l citesc,in rest nu sunt curios de net.
Cateiii, nu mai sunt la mine,sunt la un prieten,dar tot ca la mine sunt.Nu am putut sa-l refuz, pentru ca mi-a fost jena!a batut tara asta in lung si in lat, alaturi de mine, sa vedem copoi,i-mi trateaza cainii,etc si asta la ori si ce ora din zi si din noapte.
Tinem legatura! pentru ca imi doresc si eu sa mergem mai departe cu asa ceva si poate ne strangem mai multi adepti, poate iasa ceva pana la urma!

Joi Noi 03, 2016 10:13 am
Membru activ
Membru activ

OK. Referitor la cainele din poza la 2 ani nu ai de ce sa te temi. Ar tre sa stie sa isi poarte singur de grija . si eu am avut accidente dar minore . oricum incerc sa nu promovez agresivitatea excesiva care duce la accidente urate. A si in plus am in echipa si cate un jagdterierr si aia sti cum sunt "electronici" le zic eu. Eu si colegul meu avem 4 catei de 9 luni care deja merg la porc iar ai mei de 6 luni au avut parte de pra experienta.

Joi Noi 03, 2016 5:24 pm
Membru activ
Membru activ

Giorgio scrie:
sunt foarte frumosi, poate facem o rasa romaneasca pentru ca ardelenescul e unguresc, se cam stie!

Citeste pe internet masacrul de la ip si o sa intelegi mai usor si soarta copoiului ardelenesc pe teritoriul Romaniei si daca vrei sa intelegi si mai bine soarta copoiului ardelenesc cauta si numele celor ce au condus,conduc ACHR.

Mar Noi 08, 2016 10:48 am
Membru important
Membru important

Bila,lasa-mi un numar de telefon sau suna-ma la numarul acesta:0740 200 156.Musai sa vorbim.

Joi Noi 10, 2016 7:56 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Membru nou
Membru nou

[quote="nicolae 2"]Imagine

Urmași din câinii ăștia mai știți pe undeva?

Mie Noi 23, 2016 1:59 pm
Membru nou
Membru nou

Domnu Bila, o poze cu părinții lor nu ne arătați? Cu femela dacă masculul e cel din imagini.

Mie Noi 23, 2016 2:09 pm
Membru activ
Membru activ

Am iarasi, 6 catelusi, tot la aceeasi parinti,dar!de data aceasta,nici unul,,rosu,,.

Joi Feb 02, 2017 2:35 pm
Membru activ
Membru activ

Imagine

Joi Feb 02, 2017 3:33 pm
Membru activ
Membru activ

Imagine

Joi Feb 02, 2017 3:34 pm
Membru activ
Membru activ

Ce parere ai Nelutu(Bila)?

Joi Feb 02, 2017 3:35 pm
Membru activ
Membru activ

Si popa are o catelusa galben roscata.

Joi Feb 02, 2017 3:38 pm
Membru activ
Membru activ

Ce pot eu sa spun Claudiu,...ma bucur! Este interesant, ca incep sa apara in cuiburi indivizi din aceasta varietate de copoi.Daca pana acum, eram pus pe ganduri, cand vedeam catei diferiti in cuiburi,acum!ma bucur si chiar i-mi doresc sa am,iar ca parere personala acesti catei sunt mai frumosi decat cei pe negru.

Sâm Feb 04, 2017 10:10 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Următorul