Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mar Oct 23, 2018 3:48 am

Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3
Copoiul în artă 
Autor Mesaj
Membru important
Membru important

Status: Neconectat
Mesaj Re: Copoiul în artă
cu tot respectul, astfel de vanatori sunt la fel de inapoiati ca cei de acum 50 ani, sa nu zic 100 de ani. Ar trebui sa deschida ochii si se mai uite prin ograzile vecinilor fiindca intre timp au mai aparut noutati, altfel nu facem nici un progres. De altfel ce sa zic, asa merge intreaga tara ! Nu e vorba ca, copoiul nu si-ar face treaba insa cine este cel care face aceasta treaba,... un necunoscut !

Lun Feb 17, 2014 7:17 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru important
Membru important

Am vazut copoi mustaciosi, copoi cu matura in coada, copoi cu urechi de liliac, bot de vulpe , par sarmos, etc. Toti erau copoi ardelenesti in ochii vajnicilor si autenticilor vanatori romani, oameni cu o vasta cultura a rucsacului plin.

Lun Feb 17, 2014 7:21 pm
Membru activ
Membru activ

Eu momentan nu mai am copoi cu acte(as putea sa-mi cumpar unul,dar nu vreau!).Am insa un mascul si o femela care doresc sa-i arbitrez,dar implinesc anul abia pe 1 august.Am mai spus, ca vreau sa promovez doar ceea ce cred eu ca este copoi ardelenesc,cu toate ca mai am multe de inbunatatit(in felul asta vreau sa am satisfactiile mele).Asta nu inseamna ca ai vostrii nu sunt copoi ardelenesti! Vreau insa sa am o linie selectata de mine si pe urma sa particip la expozitii.Puteti sa ma intelegeti s-au sa ma judecati cum credeti.Probabil v-oi participa si eu la intrunire si s-ar putea sa fiu primit si eu ca membru cotizant.

Mar Feb 18, 2014 11:05 am
Membru activ
Membru activ

despre copoii moldovenesti/1940

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater

Mar Feb 18, 2014 1:51 pm
Administrator
Administrator

bila scrie:
Eu momentan nu mai am copoi cu acte(as putea sa-mi cumpar unul,dar nu vreau!).Am insa un mascul si o femela care doresc sa-i arbitrez,dar implinesc anul abia pe 1 august.Am mai spus, ca vreau sa promovez doar ceea ce cred eu ca este copoi ardelenesc,cu toate ca mai am multe de inbunatatit(in felul asta vreau sa am satisfactiile mele).Asta nu inseamna ca ai vostrii nu sunt copoi ardelenesti! Vreau insa sa am o linie selectata de mine si pe urma sa particip la expozitii.Puteti sa ma intelegeti s-au sa ma judecati cum credeti.Probabil v-oi participa si eu la intrunire si s-ar putea sa fiu primit si eu ca membru cotizant.

Ok si asa! Sper ca linia selectata de tine sa fie si in asentimentul arbitrilor. Daca ai rezultate de excelent cu cainii tai atunci inseamna ca esti pe drumul bun. Nu vei stii decat dupa ce participi. Succes! Cit despre intrarea in Club nu stiu daca este statutar sa intre persoane care nu au copoi cu acte. Dar posibil sa ma insel. Oricum statutul nu este facut, asa ca ...cine stie.

Mar Feb 18, 2014 2:00 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat YIM
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3