Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Joi Aug 24, 2017 8:44 am

Răspunde la subiect  [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Copoii rosii 
Autor Mesaj
Membru important
Membru important

Status: Neconectat
Mesaj Re: Copoii rosii
trubadur scrie:
Si popa are o catelusa galben roscata.

Cum ai ajuns la asemenea rezultate, care sunt autorii?

Dum Feb 05, 2017 9:51 pm
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru activ
Membru activ

Nu sunt de la mine, sunt din Siret, i-am cumparat,pozele nu sunt facute de mine sunt de la proprietar,mi-a spus ca in fiecare cuib a avut unul galben spalacit (ca si femela din cei doi prezentati de mine)si ca asta roscatul este primul roscat.
Ce sa zic trufa si buzele negre ,culoare par relativ ok ,parintii de talie mai mica, este posibil sa fie ce trebuie sau poate nu...

Lun Feb 06, 2017 2:07 pm
Membru activ
Membru activ

Mare dreptate ai dragule trubadur! pot sa iasa sau pot sa nu iasa, ceea ce trebuie si aici nu este vorba numai de cei postati de tine si de toti acesti catei aparuti in cuiburi la copoii negri,doar intamplarea poate sa faca,ca acesti catei, sa fie exact cum erau copoii cu picioare scurte(aici vorbesc in tot ansamblul lor,daca pot sa spun asa).Eu unul eram foarte rezervat cand vedeam catei diferiti ca si culoare ,in cuiburi de copoi pe negru.Dar dupa patru generatii de copoi pe negru nascuti la mine in curte,intr-a v-a generatie,m-am pomenit in cuib cu doi,, catei pe rosu,, este foarte interesant,dar sunt foarte frumosi.Pacat mare!pentru ca noi romanii, nu vom fi capabili sa readucem la viata, aceasta varietate de copoi,care a trait pe meleagurile noastre.In schimb vecinii nostrii vor reusi cu siguranta si ne v-or demonstra ca se poate.Nu pot sa nu fiu indignat cand vad toate aceste lucruri.Dar ce sa mai vorbim de una!?...de alta!?..., doar de dragul vorbei,noi avem un,, concurs de hartuitori,, la care participa toti cotetarii,iar autoritatiile noastre competente cu chinologia(de vanatoare) ii arbitreaza,dar nu numai atat!ajung de castiga,,concursul,,fiind numiti adevarati caini de vanatoare.Aici suntem momentan,aceasta ne este cultura si nimeni nu se gaseste sa traga un semnal de alarma!

Joi Feb 09, 2017 7:22 pm
Membru activ
Membru activ

Gruia,nu acela este tatal cateilor!
Cipri,te rog sa ma ierti pentru indiferenta,o sa te sun! Vreau sa-mi arbitrez cainii si sa-mi ramana amprenta, in viitor, pentru toata truda ce am depus-o, in selectarea copoiului ardelenesc,este singura satisfactie pe care pot s-o am,sper sa intelegi!

Sâm Feb 11, 2017 11:58 pm
Membru activ
Membru activ

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

Dum Feb 12, 2017 9:25 pm
Membru activ
Membru activ

Am pus cateva poze facute azi,din pacate doar cu unu din catei,cel mai deschis la culoare,celalalt mai inchis a murit.

Dum Feb 12, 2017 9:32 pm
Membru activ
Membru activ

In 4 februarie a avut 6 luni.

Dum Feb 12, 2017 11:09 pm
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 97 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7