Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este Mie Aug 22, 2018 7:06 am

Răspunde la subiect  [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Prenotari Bistra de Meses 
Autor Mesaj
Membru activ
Membru activ

Status: Neconectat
Mesaj Prenotari Bistra de Meses
Imagine
Femela de mai sus se numeste Bistra de Meses si provine de la Ciocan din Baia de Aries de la femela cu care a luat locul doi la ultima editie a concursului(proba de lucru)de la Sibiu si de la masculul meu Borr (campion europian, vicecampion mondial).
Am dus-o la monta la unul din masculii se la Sporea VasileMascu cu rezultate excelente la vanatoare si in cocursuri de frumusete mascul ce se trage din Atok tatal lui Cenk.
Cu alte cuvinte cateii pentru care doresc sa fac prenotari se trag din "spuma"copoilor ardelenesti din caini cu rezultate atat in expozitii cat si la vanatore.

Mar Mai 19, 2015 8:13 am
Profil Trimiteţi mesaj privat
Membru activ
Membru activ

Mesaj Re: Prenotari Bistra de Meses
Am copoi de sase ani timp in care am selectat si am batut tara in lung si lat pentru a ajunge la rezultatele actuale.Am cumparat copoi si pe considerenrul ca erau ieftini si frumosi dar rezultatele de cele mai multeori nu au fost cle asteptate . Cateii care sper sa se nasca cu bine vor fi cu pedigree
de tip. B.
Tel:0747500875

Mar Mai 19, 2015 8:21 am
Membru important
Membru important

trubadur scrie:
Imagine
Femela de mai sus se numeste Bistra de Meses si provine de la Ciocan din Baia de Aries de la femela cu care a luat locul doi la ultima editie a concursului(proba de lucru)de la Sibiu si de la masculul meu Borr (campion europian, vicecampion mondial).
Am dus-o la monta la unul din masculii se la Sporea VasileMascu cu rezultate excelente la vanatoare si in cocursuri de frumusete mascul ce se trage din Atok tatal lui Cenk.
Cu alte cuvinte cateii pentru care doresc sa fac prenotari se trag din "spuma"copoilor ardelenesti din caini cu rezultate atat in expozitii cat si la vanatore.

Stiti in ce an a fost concursul?

Mar Mai 19, 2015 10:53 am
Membru activ
Membru activ

Nu . Este posibil sa ma insel sa nu fie vb de Sibiu (un lucru este cert ca a obtinut locul doi la unul din ultimele concursuri "proba de lucru"din tara (poate fi Sibiu sau Constanta)

Mar Mai 19, 2015 11:08 am
Membru activ
Membru activ

Femele de care vb a fost cu ea la Alba anul trecut si a obtinut locul 1 in ziua a doua.

Mar Mai 19, 2015 11:10 am
Membru nou-nouț
Membru nou-nouț

Atok este tatal lui B.V Cenk ? Esti sigur ? Eu sunt sigur ca nu este asa.

Joi Mai 28, 2015 7:47 pm
Membru activ
Membru activ

In lb romana si la bunic se spune "tata bun"probail si ungureste tot asa .Eu am vrut sa scot in evdenta ca sunt catva copoi in Romania in Ungaria care sunt reprezentativi rasei si catelusii care sper sa se nasca, vor duce mai departe "sangele acestor caini"
Erno,eu cred ca la acest topic ai putea sa vi si tu cu complectari care sa confirme valoarea acestei monte!

Vin Mai 29, 2015 8:02 am
Membru important
Membru important

Anul trecut cand am facut proba de lucru pentru copoi in teren liber la mistreti nu m-a sunat nimeni nici macar informativ cu Bor cu Atoc cu alti campioni de frumusete sa vina sa-i vedem la lucru.Rautati sunt multe verbale despre acesti campioni si proprietarii ar putea sa le dezminta prin exemple de cuiburi anterioare cu exemple de pui care lucreaza,cu prezente la probe de lucru etc.
In opinia mea ca utilizator de copoi nu ajunge de loc sa stea cainele in pozitie si sa participe la concursuri de frumusete.Vreau sa-l vad in deset la mistreti.

Vin Mai 29, 2015 9:05 am
Membru activ
Membru activ

Nu am stiut ca tu ai fost organizatorul, am crezut ca a fost Marius pe un domeniu administrat de Dumitru.
Adriane atunci erau multe discutii pe langa, cu organizare la Dej ,cu clubul de hartuitori dar despre intalnirea de la Bistrita am stiut decat ulterior .Nu stiu daca as fi putut participa la aceea intalnire si nici nu cred ca ar fi inchis gura carcotasilor.
Oricum multumesc pentru sfat!

Sâm Mai 30, 2015 10:22 am
Membru activ
Membru activ

Si apoi frate tin sa te intreb ce fel de copoi ai si la care probe de lucru ai participat .Cainii mei fac vanatoare ca si ai tai si in plus participa si la expozitii pentru a putea contribui la dezvoltarea unei rase.Faza cu "desetul" am auzut-o si la "bunu"
Aici am postat un anunt dac vrei il citesti dac nu nu.
Succes la metisari!

Sâm Mai 30, 2015 10:29 am
Membru important
Membru important

Chiar nu am vrut sa fiu rautacios, chiar imi doream sa veniti cu cainii.Imi place mult copoiul ardelenesc si nu vreau discutii care sa-ti strice topicul.Ce vroiam eu sa punctez ca asi dori sa vad discutii legate de vanatoare genul al meu face asa sau asa mai multe decat am fost la expozitia aia sau aia.
Daca citim la rubrica copoi ardelenesc si nu prea ne pricepem greu ne facem o idee cum lucreaza copoiul nostru.
Legat de originile cuibului tau tu te-ai bagat singur in sedinta.

Sâm Mai 30, 2015 4:53 pm
Membru important
Membru important

Daca ai copoi ardelenesti cu acte ,cu titluri in expozitii si care vaneaza cu success la mistreti felicitari.Eu vanez mult in salaj si promit solemn ca te invit la toamna la o vanatoare sa ii vad si sa ne cunoastem :icon_bere:

Sâm Mai 30, 2015 5:48 pm
Membru activ
Membru activ

Adrian, copoii d-lui Savu(trubadur) au confirmat ca, merg la mistret foarte bine asta pot sa o spun si eu, care i-am vazut cum se misca in teren! Restul sunt rautati din partea unora si a altora! Daca ai ocazia la toamna te rog sa-l inviti pe d-nu Savu cu copoii la vanatoare si o sa ramai placut surprins!Numa' bine! Spor la vanzare!

Sâm Mai 30, 2015 9:05 pm
Membru activ
Membru activ

Nero -masculul cu care a fost imperechiata Bistra:
Imagine
Un cuplu exceptional!

Lun Iun 15, 2015 2:33 pm
Membru activ
Membru activ

S-a intamplat evenimentul avem 9 copoiasi cu steluta alba in piept! vor fi disponibili la vanzare peste sase saptamani (5 bucati).Sunati cu incredere sunt deosebiti.
Revin cu poze!

Mie Iun 24, 2015 7:26 am
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 24 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul